Yetişkin Psikoterapisi

Danışanlar yetişkin psikoterapisi konusunda detaylı bilgi almak ister. Kişinin iç dünyasına doğru yola çıktığı bir yolculuktur. İlk olarak kendini tanıma ve ardından anlama fırsatı sunan yollardan geçmek birçok kişiyi heyecanlandırır. Danışanlar, psikoterapist sayesinde oldukça güvenli bir ortam içinde yolunu bulmaya çalışır.

Yetişkin Psikoterapisi Hangi Sorunlarda Tercih Edilebilir?

Yetişkin yaş gruplarında bulunan kişiler, farklı konular için psikoterapiyi tercih edebilir. Psikolojik olarak konmuş tanılarda değil, aynı zamanda hayatta karşılaşılan zorluklar karşısında tercih edilebilir. Zorluklar karşısında olumsuz şekilde etkilenen herkes, psikoterapiyi tercih edebilir. Yetişkin bireysel hayatlarında farklı konularda sorunlar yaşayabilir. İş, aile, ebeveynlik, maddi durum, arkadaşlık ve yakın ilişkilerin bir arada dengeli ve sorunsuz şekilde yürütülmesi oldukça zordur. Yetişkin psikoterapisi problemler karşısında durabilmeyi kolaylaştırır. Psikoterapi ile yetişkinlerde şu problemlere odaklanmak mümkündür;

  • Depresyon,
  • Anksiyete bozukluğu,
  • Kişilik bozuklukları,
  • Kariyer planlaması,
  • Yeme bozuklukları,
  • Özgüven sorunu,
  • Aile içi problemler,
  • Stres ile baş etme,
  • Ebeveynlik ile ilgili olan problemler.
Hizmetler-Yetişkin Psikoterapisi
Hizmetler-Yetişkin Psikoterapisi

Yetişkin Psikoterapisinin Yardımcı Olduğu Konular

İş hayatında yaşanan stres, yetişkinleri oldukça etkiler. Hayatında bulunan kişi ve partner ile yaşanan anlaşmazlıkları çözmek konusunda terapi oldukça yardımcı olur. Hayatın rutin akışı sırasında yaşanan ani değişimler, bireylerin adapte olmasını oldukça zorlar. Farklı etkenlerden dolayı tetiklenen sağlıksız ve şiddetli tepkilerin kontrol edilememesi gibi çeşitli durumlarda profesyonel bir destek almak en güvenli karardır. Yaşanan sorunların birçoğu kişinin kendini tanımaması ve anlamamasından kaynaklanır. Terapiler sayesinde kendinizi tanımaya başlamak oldukça kolaydır.

Yetişkin Psikoterapisinin Hayata Etkisi

Bireylerin kendilerini tanımaya başlamaları, kendilerini anlamalarını sağlar. Kendini tanıyan birey, sorunlar karşısında nasıl bir tutuma sahip olması gerektiğini ortaya çıkartır. Yetişkin psikoterapisi danışanın kendini kolay şekilde ifade etmesini sağlar. Olumsuz düşünceler ile terapiye başlamış olan danışanlara en kısa sürede yardımcı oluruz. Sevilmeye değer olmadığını, asla başarılı olamayacağını, sahip olunan her şeyi kaybettiğini düşünen kişilerin terapilerden sonra bütün olumsuzluklardan kurtulmasına yardımcı oluyoruz. Kişiyi ele geçiren düşüncelerin, sadece düşünce olduğunu ve gerçek olmadığının keşfedilmesi için buradayız.

Psikolojik desteğe ihtiyacınız var mı?

Müşteri Hizmetleri Ekibimiz, sorularınızı yanıtlamak ve sizin için doğru olan bir terapi planlamak üzere sizinle birlikte çalışmak için hazırdır.

İletişim