Eşler Arası İlişkiler

Eşler arası ilişkiler sağlam temeller üzerinde kurulsa dahi zaman içinde olumsuzluklar ile karşılaşabilir. Evliliğin temelini oluşturan konularda yaşanan sorunlar eşler arasında daha büyük sorunlara yol açabilir. Sorunların sürekli tekrar etmesi zamanla iki kişi arasında bulunan sevginin azalmasına neden olur. Kalp kırıklıkları ve öfkenin bir araya gelmeye başlaması ile eşler arasında büyük problemler yaşanmaya başlanabilir. Süreç içinde fark edilmese de boşanmaya kadar giden bir yoldur.

Eşler Arası İlişkilerde Yaşanan Sorunlar

Evlilik öncesinde iki kişi arasında bulunan duyguların heyecanı ve mutluluğu oldukça yüksektir. Aşk evliliği adı verilen bir ilişki kurulsa da oldukça kolay şekilde bozulabilir. Evlilikte görülen sorunlar oldukça çeşitlidir ve sebepleri de aynı oranda farklılık gösterir. Eşlerden herhangi birinin çocukluk ya da ergenlik döneminden kalan sorunlar, evlilik durumunda aile ile vedalaşamama, farklılıkların sürekli olarak vurgulanması, aile içi koalisyon kurulması, aile dengesinin bozulması, ailede bulunan değer sistemleri ve farklı sebepler sorunlar yaşanmasına neden olur. Evlilikte eşler arasındaki ilişkinin korunması oldukça önemli bir konudur.

Hizmetler-Eşler Arası İlişkiler
Hizmetler-Eşler Arası İlişkiler

Eşler Arası İlişkilerde Destek Alınması

İki kişinin yaşadığı ilişki ve duygular sonrasında hayatlarını birleştirmesi oldukça büyük bir karardır. Heyecanlı bir durum olsa da detaylı şekilde düşünüldüğünde oldukça bilinçsiz şekilde karar verilmemelidir. Eşler arası ilişkiler sevgi dolu ve mutlu başlasa da kısa süre içinde bozulabilir. İnsan doğası gereği sosyal bir varlıktır ve sosyal ilişki ihtiyacı içindedir. Evlilik sonrasında ihtiyaç duyulan sosyal ilişki eşler tarafından karşılanır. İhtiyacın karşılanması sırasında bir takım sorunlar meydana gelebilir. İlişkiler kuruldukları andan itibaren gelişme, değişme ve gerileme gibi özelliklere sahip olur. Dışarıdan oldukça kolay görünse de içinde bulunulduğu zaman oldukça karmaşık bir hale gelebilir. Eşler içinde bulundukları durumdan çıkamadıkları zaman profesyonel bir destek alabilir.

Eşler Arası İlişkilerde Destek Alınmasının Önemi

Eşler arası ilişkiler dışarıdan alınan profesyonel destekler ile daha sağlıklı bir hale gelebilir. Eşler için sunduğumuz hizmetler sayesinde daha mutlu ve huzurlu bir evliliğe sahip olunabilir. Alanında uzman psikologlarımız, eşlerin sorunlarını çözme konusunda yardımcı olur. Evlilik ilişkilerinde dışarıdan yardım almak, sorunların her zaman daha kolay şekilde çözülmesini sağlar. Evliliğini kurtarmak isteyen ya da daha iyi bir hale getirmek isteyen eşler, randevu oluşturarak hizmetlerimizden faydalanabilir.

Psikolojik desteğe ihtiyacınız var mı?

Müşteri Hizmetleri Ekibimiz, sorularınızı yanıtlamak ve sizin için doğru olan bir terapi planlamak üzere sizinle birlikte çalışmak için hazırdır.

İletişim