Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocuk ve ergen terapisi yeni dünya şartlarında oldukça gerekli ve şart olmaya başlamıştır. Çocuklar, farklı dönemlerinde farklı konulardan çok çabuk bir şekilde etkilenebilir. Her çocuk birbirinden oldukça farklı olduğu için yaşanan sorunlar karşısında, profesyonel olarak destek almak oldukça faydalı olabilir.

Çocuk ve Ergen Terapisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Çocuklarına yardımcı olmak isteyen ebeveynler, alanında uzman kişilerden yardım alır. Çocuğun yaş grubuna uygun şekilde duygusal anlamda destek almasını sağlayan terapiler bulunur. Çocuğun kendi içinde yaşadığı problem ve çatışmalar karşısında çözüm yolu bulmasını hedefleyen çalışmalardır. Çocuk ve ergenlik dönemlerinde öğrenme zorluğu, sosyal problemler ve aile içi sorunlar sonucunda terapistlerden yardım alınmalıdır. Ebeveynler, çocuklarını anlamakta ve yardımcı olmakta her zaman başarılı olamayabilir. Sorunsuz şekilde destek olmak için uygun terapiler tercih edilmelidir.

Hizmetler-Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Hizmetler-Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Çocuk ve Ergen Terapisi İçin Önemli Destek

Çocuk ve ergen terapisi oluşmuş ya da oluşma ihtimali bulunan bütün sorunlar için çözüm önerisinde bulunur. Çocukluk dönemleri, insanların hayatlarında en önemli dönemleri arasında bulunur. Çocukluğunu sağlıklı şekilde geçiren insanların, ilerleyen yaşlarda psikolojik sorunlar yaşaması oldukça az bir ihtimale sahiptir. Travma yaşayan çocuklar, hayatları boyunca psikolojik sorunlar ile uğraşır. İnsan hayatının oldukça hassas olduğu bir dönem olması nedeni ile terapilerden yardım almak önemlidir. Psikolojik problemlerin yanı sıra, çocuğun karakter ve kişisel özelliklerinin şekillendiği bir dönem olması nedeni ile de oldukça önemlidir.

Çocuk ve Ergen Terapisi Yapılışı ve Faydaları

Çocuk ya da ergenin gelişim dönemleri farklılık gösterir. Yetişkin ile bir çocuk arasında büyük farklar bulunur. Çocuklar genellikle birbirlerinde farklı oldukları için ilk seans terapide nasıl bir yol izleneceğine karar verilmesine yardımcı olur. Terapist, çocuk ile iletişim kurarken oldukça samimi bir yaklaşım sunar. Çocuğun güveninin kazanılması daha kolay şekilde iletişim kurulamasını sağlar. Çocuk ve ergen terapisi sırasında ihtiyaç duyulan duygusal desteğin en iyi şekilde verilmesini sağlıyoruz. Aile içi sorunlardan dolayı terapiye başlayan çocuk veya ergenlere yaşadıkları sorunlar ile nasıl başa çıkılması gerektiğini en iyi şekilde öğretmek ilk hedefimizdir. Sosyal ilişkilerin güçlenmesi ve farklı açılardan bakmayı sağlayarak birçok problemin üstesinden gelinmesi sağlanması amaçlanmaktadır.

Psikolojik desteğe ihtiyacınız var mı?

Müşteri Hizmetleri Ekibimiz, sorularınızı yanıtlamak ve sizin için doğru olan bir terapi planlamak üzere sizinle birlikte çalışmak için hazırdır.

İletişim