Cinsel Terapi

Cinsel terapi kişilerin hayatlarında yaşadıkları cinsel sorunların üstesinden gelmek için oldukça faydalıdır. Bireysel ya da çift şeklinde tercih edilen terapilerden biridir. İnsanların hayatlarında bulunan temel ihtiyaçlardan biri olan cinsel eylemler sırasında bazı sorunlar yaşanabilir. Kişisel problemler olabileceği gibi partner ile yaşanan ortak problemler de olabilir. Problemlerin uzman kişiler tarafından çözüme kavuşturulması oldukça kolaydır.

Cinsel Terapiyi Kimler Tercih Eder?

Cinsel yaşantılarında bulunan sorunların bireysel ya da partner ile beraber çözülmesine yönelik olan terapilerdir. Alanında uzman olan psikolog tarafından uygulanan bir tür zihinsel tedavi türüdür. Tedaviler sırasında danışan ve psikolog arasında herhangi bir fiziksel temas bulunmaz. Sözlü şekilde önce danışan kendini ifade eder, ardından psikolog konuşma terapisine başlar. Sadece sorunlar için değil cinselli konusunda eğitim almak için de tercih edilebilecek bir terapidir.

Hizmetler-Cinsel Terapi
Hizmetler-Cinsel Terapi

Cinsel Terapi Hangi Sorunlarda Gereklidir?

Cinsel terapi oldukça talep gören bir ruhsal tedavi türüdür. Danışanların cinsel yaşantılarında karşılarına çıkan çeşitli sorunların ortadan kaldırılması için hizmet sunuyoruz. Kişisel olarak yaşanan sorunlar, kişide zaman içinde psikolojik sorunlara yol açabilir. Sertleşme sorunu, cinsel istek farklılığı ve vajinusmus gibi sorunlarda tercih edilen tedavi türleridir. Cinsel hayatta yaşanılan sorunların birçoğu terapiler sayesinde çözülebilir. Cinsel eğitimler alınması, kişilerin bilinçlenmesini sağlar. Bilgi sahibi olunması, sorunların ortadan kalkmasında etkilidir. Sorunların fiziksel sağlık problemleri olması durumunda gerekli bölümlere yönlendirme yapılır.

Cinsel Terapi ile Sorunların Ortadan Kalkması

Tedavi yöntemi olarak cinsel terapilerin tercih edilmesi oldukça sık şekilde görülür. Danışanların memnun kalması ve sorunların çözülmesi konusunda oldukça başarılı sonuçlar alınır. Cinsel terapilerden oldukça hızlı şekilde sonuç almak mümkündür. Cinsel sorunların tedavisini en uygun şekilde yapmak için alanında uzman psikologlardan randevu alabilirsiniz. Psikologlarımız, danışanın sorunu çözülene kadar terapileri sonlandırmaz. Cinsel terapi randevusu oluştururken bireysel tercih edilebileceği gibi çift şeklinde de tercih edilebilir. Cinsel sorunların tedavi edilmesi için en kısa sürede uzman psikologlar ile iletişime geçilebilir. Danışan hayatının gizliliğine saygı duyularak tedaviler devam ettirilir. Danışanlarımızın rahat olmasını sağlayacak ortamlar kurulur ve terapiler uygulanır. Sorunların çözülmesi önce psikolojik rahatlama, ardından da cinsel hayatın düzelmesini sağlar.

Psikolojik desteğe ihtiyacınız var mı?

Müşteri Hizmetleri Ekibimiz, sorularınızı yanıtlamak ve sizin için doğru olan bir terapi planlamak üzere sizinle birlikte çalışmak için hazırdır.

İletişim