Aile ve Çift Danışmanlığı

Aile ve çift danışmanlığı son dönemlerde yoğun ilgi görmeye başlamıştır. Aile yapısı, toplumu oluşturan en temel yapı taşıdır. Aileyi oluşturan bireyler arasında kurulan iletişimin önemi oldukça büyüktür. Günümüz yaşam şartları ve modern dünya işleyişi sırasında aile ilişkilerini korumak oldukça zor hale gelir. Koşulların getirdiği sorunlara karşı önlem almak ve daha sağlıklı ailevi ilişkiler kurmak için terapilerin önemi büyüktür.

Aile ve Çift Danışmanlığı Hangi Durumlarda Gereklidir?

Aile içi iletişim seviyeleri farklılık gösterebilir. Yaşanılan hayatlar, arada bulunan yaş farkları gibi çeşitli konular bu durumu çeşitlendirir. Özellikle çiftler arasında iletişim sorunu olması, aile içi iletişimi olumsuz şekilde etkiler. Bir ev içinde ortak hayatlar yaşarken, iş ve özel hayat arasında denge kuramamak sorunlar yaşanmasına neden olur. Ebeveyn davranışları sonucunda çocuklarda davranış bozuklukları gözleniyorsa danışmanlık hizmetleri oldukça faydalıdır.

Aile içi veya çiftler arasında yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak için yardımcı oluyoruz. Aile içinde birçok farklı sorun ile karşılaşılabilir. Çocukluk dönemlerinde yaşanan travmatik olayların aile içinde tekrar yaşanması, tetiklenmesi gibi durumlarda terapilere başvurulabilir. Aile ve çift danışmanlığı sayesinde daha mutlu ve huzurlu evlerde yaşanmasına yardımcı oluyoruz. Danışanlar içinde bulundukları durumu aktardıktan sonra izlenmesi gereken yol haritası çizilir. Evlilik sürecinde sorun yaşanırken sadece tek taraflı olması, terapi alınmasına engel değildir.

Hizmetler - Aile ve Çift Danışmanlığı
Hizmetler – Aile ve Çift Danışmanlığı

Çift Danışmanlığına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Evlilik sırasında yaşanan sorunların büyük bir kısmı çiftler arasında çözüme kavuşturulabilir. Kendi aralarında herhangi bir çözüm yolu bulamayan çiftler, terapilerden yardım alabilir. Çiftler tarafından ortak alınan kararlar sayesinde danışmana başvurulur. Eşinden değişmesi gerektiği ile ilgili talepleri net ve doğru şekilde aktarmak mümkün olmayabilir. Terapiler sırasında çiftlerin birbirlerine karşı dürüst olmalar gerektiğini ve bunun olması gereken olduğu göstermek mümkündür.

Aile ve çift danışmanlığı gerekli durumlarda beraber yürütülebilir. Evli ve çocuk sahibi olan aileler, kendi içlerinde yaşadıkları sorunu farklı şekillerde yansıtır. Ebeveynler arasında yaşanan sorunlar, çocukların etkilenmesini sağlar. Sosyal, cinsel ve ekonomik olarak sorunların önüne geçmek için randevu oluşturulmalıdır. Anne ve baba rolünü en iyi şekilde üstlenmek isteyen kişiler, geç olmadan terapilere dahil olmalıdır.

Psikolojik desteğe ihtiyacınız var mı?

Müşteri Hizmetleri Ekibimiz, sorularınızı yanıtlamak ve sizin için doğru olan bir terapi planlamak üzere sizinle birlikte çalışmak için hazırdır.

İletişim