Uzman Klinik Psikolog Zeynep Özdere – Kurucu

Meslek hayatıma 2009-2019 yılları arasında Çocuk Gelişim Uzmanı olarak başladım. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Tezli Yüksek Lisans programını bitirdim. 2019 yılında, burslu olarak eğitim gördüğüm Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, mezun oldum. Esenyurt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına devam etmekteyim.

Çocuk ve çocuk psikolojisi konusunda bir çok çalışmalar yaptım. Lisans ve yüksek lisans hayatım boyunca akademik öğrenci asistanlığının yanı sıra, farklı terapi ekolleri ve test eğitimleri alarak süpervizyon kapsamında danışan gördüm, çeşitli danışmanlık merkezleri ve İ.Ü Cerrahpaşa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde mesleki stajımı yaptım. EMDR Terapisi ve Duygu Odaklı Çift Terapisi, Aile Danışmanlığı, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Cinsel Terapi teknikleri ile hizmet vermekteyim.

EĞİTİMLERİM

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi 120 saat (İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama ve Araştırma Merkezi)

EMDR Uygulayıcı Eğitimi 120 saat (İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama ve Araştırma Merkezi) 2021

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (Beykent Üniversitesi) 2021

Teröpotik Kartlar (Beykent Üniversitesi) 2021

Aile Danışmanlığı (464 saat) Novarge Akademi 2019

Oyun Terapisi Eğitimi

Çocuk Projektif Testleri Uygulayıcı Eğitimi

Çocuk Objektif Testleri Uygulayıcı Eğitimi

Dikkat Testleri Testleri Uygulayıcı Eğitimi (2021 Akansel Eğitim Kurumları)

Amaç

Zeynep Özdere Psikolojik Danışmanlık Merkezi; çocuklar, ergenler, yetişkinler, çiftler ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti sunmak için kurulmuştur. Alanında uzman psikologlarımız psikoloji bilimindeki güncel gelişme ve teknikleri yakından takip ederek hizmet vermeyi ilke edinmiştir. İş etiğimizde şeffaf, etik sınırlara duyarlı, profesyonel hizmetler sunuyoruz. İnsana insan olduğu için saygı duyuyoruz.

Aile ve Çift Danışmanlığı, Anksiyete, Bireysel Terapi, Cinsel Terapi, Çocuk ve Ergen Terapisi, Davranış Bozuklukları, Depresyon, Eşler Arası İlişkiler, Kişilik Bozuklukları, Obsesif-Kompülsif Bozukluklar, Panik Bozukluk ve Panik Atak, Stres ve Öfke Yönetimi, Travma ve Travma Sonrası, Stres Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Yetişkin Psikoterapisi konularında hizmet sunuyoruz.

İş Etiği

Temel ilkemiz gizlilik olmakla birlikte bizler için en önemli husus gizliliği korumaktır.

Danışanlarımızı desteklemek ve haklarını korumak en büyük önceliğimizdir.

Danışanlar arasında asla dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı yapılmamaktadır.

Seanslar gizlilik ilkesine göre yürütülmektedir. Danışana ait tüm bilgiler gizli tutulur.

Danışan ve psikolog arasındaki ilişki profesyonel bir ilişki olup, görüşmeler belirlenmiş gün ve saatlerde ve belli sınırlar içerisinde gerçekleştirilir.

Gerekli görülürse, danışanın bilgisi dahilinde ilgili uzmana (psikiyatrist vb.) yönlendirme yapılır.

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz; yetişkin, çocuk, ergen ve özel gereksinimi olan tüm bireylere etkili terapi programları sunarak, fonksiyonel becerilerini geliştirmek ve gelişim hızlarını artırmaktır.

Vizyonumuz; Zeynep Özdere Psikolojik Danışmanlık Merkezimizin sektörde Zeynep Özdere öncü kimliği ile çağın gerektirdiği, tüm yenilikleri araştırıp uygulayarak, danışanlarına yardımcı olmaktır.

İlkelerimiz

Gizlilik ve Mahremiyet

Danışanlarımızla gerçekleştirdiğimiz seanslarda yazılı ya da sözlü verilen her türlü kişisel bilgi, seans notları, test sonuçları ve konuşulan her şey gizlidir, kimseyle paylaşılmaz.

Dürüstlük ve Karşılıklı Güven

Danışanlarımızla gerçekleştirdiğimiz tüm süreçlerde tamamen dürüst yaklaşımlarla karşılık güven bağlarını inşa ediyor ve danışanlarımıza güvene dayalı hizmetler sunuyoruz.

Kişilik Hakların Saygı

Yaş, kimlik, cinsiyet, cinsel kimlik, cinsel tercih, etnik köken, din, mezhep, sosyo-ekonomik düzey ve engelli oluşa karşı ayrımcılık yapmada kişilik haklarına saygı duyuyoruz.

Alanında Yeterlilik

Hizmetini sunduğumuz çalışma alanlarında alanında uzman, deneylimli, yeterli ve yetkinlikleri ile profesyonel çözüme odaklanan analizler, tedaviler uyguluyoruz.

Danışanlarımızdan...

Testler

Psikoterapi Testleri
Sorularınız için şimdi iletişime geçin.